Dokument elektroniczny w urzędzie z uwzględnieniem procedur administracyjnych i postępowania z e-dokumentem w czasie pracy zdalnej

Szanowni Państwo,

W imieniu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz firmy e-Instytucja.pl, zapraszamy na szkolenie pt. „Dokument elektroniczny w urzędzie z uwzględnieniem procedur administracyjnych i postępowania z e-dokumentem w czasie pracy zdalnej” we wtorek 23 marca w godz. od 9:00 do 14:00.

Zakres tematyczny:

 • sposoby wnoszenia pism do urzędu w świetle przepisów prawa, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań dotyczących ESP,
 • załatwianie spraw – gromadzenie dokumentacji akt spraw w świetle instrukcji kancelaryjnej, wymagania formalne dla dokumentu elektronicznego w świetle przepisów postępowania administracyjnego,
 • udostępnianie akt sprawy/dokumentów elektronicznych,
 • podpis elektroniczny, weryfikacja podpisów elektronicznych,
 • doręczenia dokumentu elektronicznego  w procedurze administracyjnej,
 • elektronizacja doręczeń – nowe e-doręczenia.

Czas trwania: 5 godzin

Cel szkolenia: kompleksowe omówienie przepisów, orzecznictwa, dobrych praktyk, najczęściej popełnianych błędów w postępowaniu z dokumentem elektronicznym dokumentacją w aktach sprawy z uwzględnieniem przepisów kancelaryjnych, Kodeksu postępowania administracyjnego, Ordynacji podatkowej i innych aktów prawnych. Uczestnicy porządkują wiedzę w zakresie wymagań Instrukcji kancelaryjnej, procedur administracyjnych z wykorzystaniem e-dokumentu, e-podpisu, e-doręczeń.  Jest to najszersze, praktyczne szkolenie z puntu widzenia zadań realizowanych w urzędach.

Szkolenie będzie zorganizowane na platformie MS Teams.

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca 2021.

Link ze spotkaniem na MS Teams otrzymacie Państwo również 22 marca – dzień przed szkoleniem.

Prelegent

Artur Prasal - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1998 r. pracownik Urzędu Miasta Łodzi. Realizuje zadania związane z wdrożeniem i utrzymaniem systemu do zarządzania dokumentacją, w tym koordynacji czynności kancelaryjnych, podpisu elektronicznego, zarządzania usługami elektronicznymi. W latach 2009 - 2011 członek grupy roboczej powołanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, odpowiedzialnej za opracowanie założeń nowej Instrukcji kancelaryjnej. W latach 2013 - 2015 współprzewodniczący grupy ds. elektronizacji usług administracji, powołanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach inicjatywy Linia Współpracy. Głównym przedmiotem zainteresowania zawodowego są procedury administracyjne dotyczące realizacji usług publicznych z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Autor i współautor ponad 100 publikacji dotyczących procedur elektronicznej administracji.

Zapisz się na szkolenie

Śląski Związek Gmin i Powiatów
e-Instytucja

e-Instytucja.pl sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 58
00-545 Warszawa

tel. +48 22 121 52 99
fax +48 22 121 52 99
e-mail: office@e-instytucja.pl


Wypełniając formularz kontaktowy i wysyłając nam za jego pośrednictwem wiadomość wyrażasz zgodę i powierzasz nam do przetwarzania zawarte w nim dane osobowe. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych, nie korzystaj z formularza kontaktowego, a zadzwoń do nas na nasz numer telefonu.

Wypełniając formularz kontaktowy i wysyłając nam za jego pośrednictwem wiadomość wyrażasz zgodę na otrzymywanie od e-Instytucja.pl Sp. z o.o. drogą elektroniczną na wskazany w formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez e-Instytucja.pl Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.). Jeśli nie wyrażasz zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, nie korzystaj z formularza kontaktowego, a zadzwoń do nas na nasz numer telefonu.


Kontakt do Inspektora Danych Osobowych: iod@e-instytucja.pl
Klauzula informacyjna  Data webinaru *

  Nazwa instytucji *

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail zgłaszającego *

  Adresy e-mail pozostałych uczestników (opcjonalnie)

  * - pole wymagane